Odliczamy!

niedziela, 17 marca 2013

Pani Basia posadziła 15 kwiatków...

Byłam wczoraj na bardzo interesującej konferencji, dotyczącej edukacji seksualnej. Naprawdę ciekawe wystąpienia, dyskusje, wnioski. I sporo refleksji, które na pewno zaowocują kilkoma notkami w najbliższym czasie. Dzisiaj pierwsza porcja.
Na początek chciałam zwrócić uwagę na chyba najbardziej absurdalne wystąpienie pewnej pani z jakiegoś stowarzyszenia feministycznego, która na samym początku skarciła wszystkie przedmówczynie, które przedstawiały się "jestem psychologiem, jestem terapeutą" itp. Oczywiście jedyną słuszną formą jest sztuczna forma żeńskoosobowa, w której oczywiście przedstawiła się ta pani: "jestem socjolożką i psycholożką". Używanie tamtych form jest oznaką poddawania się niszczycielskiej sile mężczyzn, naszych ciemiężycieli...
Ale to jeszcze nic.

Pani ze stowarzyszenia chyba ma nadmiar czasu wolnego, ponieważ postanowiła dokładnie przestudiować podręczniki szkolne. Z jej obserwacji wynikło, że w  podręcznikach również kobieta jest lekceważona i dyskryminowana. Dlaczego? Przykład: zadania tekstowe z matematyki.
Pan Kowalski jest budowniczym i zarabia 2/3 tego, ile zarabia pan Mączyński, informatyk. Oblicz, ile zarabia pan Kowalski, wiedząc, że pensja pana Mączyńskiego wynosi 3200 zł. 

Pani Basia zasadziła 15 kwiatków w 3 rzędach. Ile kwiatków jest w każdym rzędzie?

Pani prelegentka twierdzi, że w tych zadaniach widać gołym okiem dyskryminację. Mężczyźni: pracujący, dobrze zarabiający, w dodatku określeni z godnością Pan Kowalski... A kobiety: pobłażliwe Pani Basia, jakby nie miała nazwiska, sadzenie kwiatków jako czynność uwłaczająca godności kobiety i ograniczająca rolę kobiety do kury domowej, nie zarabiającej i bez aspiracji...
W życiu bym na to nie wpadła... :)

Pani opowiadała jeszcze sporo różnych bzdur, ale może to innym razem. Trzeba dawkować sobie rozrywkę. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz, możesz skomentować to, o czym piszemy. Oczekujemy jednak podpisania się pod swoimi słowami, choćby pseudonimem. Komentarze wulgarne i obraźliwe będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...